gamekingindia.net

Przeżyjmy to razem

Witaj ~GościuZaloguj/Zarejestruj

Witamy cię ~Gościu! Jeżeli jesteś u nas pierwszy raz i nie masz jeszcze konta, zapraszam cię do Rejestracji! Jeżeli zapomniałeś hasła, Przypomnij je!

Pan od muzyki / Les Choristes (2004) - lektordodany: 04/05/2010

Gatunek:
Dramaty
Data Dodania:
04/05/2010
Wyświetleń:
1923
Komentarzy:
0
Opis: (krótkie streszczenie fabuły filmu):

Przed laty oglądałam quot;Les Choristesquot; we Francji, bardzo mi się spodobała ta ciepło-smutna opowieść. Skromny, mądry i niezwykły film. Mój francuski jest jednak daleki od ideału, więc chciałam go obejrzeć raz jeszcze, tym razem ze zrozumieniem. Tymczasem nie ma go w portalu. Nadrabiam zatem ten brak, bo uważam, że warto.
Jest rok 1949 gdy do szkoły dla trudnych dzieci quot;Fond de l'Étangquot; przybywa nowy nauczyciel - Clément Mathieu. Dyrektorem ośrodka jest p. Rachin, którego naczelną zasadą jest hasło quot;Akcja - reakcja!quot;, zgodnie z którym każde przewinienie jest natychmiastowo i bezlitośnie karane.
W tym ponurym miejscu zażywny Clément Mathieu o urodzie wyrośniętego niemowlęcia, przezwany natychmiast przez chłopców łysolem, zakłada chór. Postępuje w myśl starej, może nieco wyświechtanej maksymy, iż muzyka łagodzi obyczaje. Ma to miejsce także i tutaj mimo, że nie wszystkie z zachowań udaje się jej skutecznie ucywilizować. Ale i chyba nie o zmianę całego świata chodzi wychowawcy. Jest on świadom tego, że z pewnymi sprawami wygrać się nie da. Stara się jednak zrobić ile w jego mocy, by odnieść sukces tam, gdzie jest to możliwe.


Pan od muzyki / Les Choristes (2004) - lektordodany: 04/05/2010

KomentarzeOpinie użytkowników

  • Psot: Jeszcze nikt tego nie komentował, może Ty to zrobisz... (dawno temu :))

    KategorieFilmy / Seriale

    Użytkowników:18211 Online:16 Zarejestrowanych dzisiaj:27 Filmów w bazie:7457 Odcinków Seriali:19816

    Uwaga, żaden z materiałów wideo nie jest hostowany na serwerze gamekingindia.net. Serwis udostępnia tylko i wyłącznie informacje o filmikach, filmach i serialach oraz umieszcza linki do zamieszconych materiałów na serwisach hostujących np. (YouTube, MegaVideo, Vimeo). Wszelkie roszczenia prawne należy wnośić do administratorów serwisów udostępniającyh materiały. Serwis gamekingindia.net nie odpowiada za materiały umieszczone przez użytkowników oraz ich komentarze.